Oaza ewangelizacji 2019 oazadl

Oaza Ewangelizacji 1-5.05.2019 - świadectwa

W pierwszym tygodniu maja, w domu Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy, odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne, które prowadził ksiądz Tomasz Ślazyk - moderator diecezjalny Domowego Kościoła wraz z małżeństwami z Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji: Agnieszką i Pawłem Brożynami oraz Edytą i Januszem Stachowskimi. Był to niesamowity czas podarowany przez Pana Boga, który bardzo hojnie wylewał swoją miłość miłosierną na wszystkich uczestników. Niech Dobry Ojciec będzie uwielbiony w swojej nieskończonej miłości do człowieka i we wszystkich owocach tych rekolekcji.

Świadectwa uczestników rekolekcji mówią same za siebie - koniecznie przeczytajcie! :)

 

Świadectwa

Szczęść Boże !
Nazywamy się Ania i Radosław Kurzawscy. Mamy czworo dzieci: Mateusza (13 l.), Filipa (11 l.), Piotrka (7 l.) i Marysię (8 m-cy). Od 5 lat jesteśmy członkami wspólnoty Domowego Kościoła. Na oazę ewangelizacyjną do Legnicy przyjechaliśmy z Lubska z parafii Nawiedzenia NMP.
Jadąc na te rekolekcje nie mieliśmy pojęcia jaki będzie program i w jakiej formie będą przebiegały. Nie mieliśmy żadnych oczekiwań, jedynie pragnienie przeżycia rekolekcji z naszymi dziećmi. Już od pierwszej konferencji i świadectwa pary prowadzącej Agnieszki i Pawła Brożynów poczuliśmy, że to będzie wyjątkowy czas… i tak też było. Okazało się, że wszyscy, zarówno prowadzący jak i uczestnicy bardzo szybko otworzyli swoje serca i pozwolili by Duch Święty poprowadził nas wszystkich przez te wspaniałe dni. W trakcie tych rekolekcji mogliśmy przyjrzeć się w jakiej kondycji jest nasza wiara, jak wygląda nasze życie duchowe, kim dla nas jest Jezus Chrystus i co w naszym życiu jest dla nas najważniejsze. Był to dla nas błogosławiony czas, w którym miłość Boża objawiła się w całej swej pełni. Zobaczyliśmy nasze dotychczasowe życie z innej perspektywy i oddaliśmy Panu Jezusowi wiele spraw, z którymi do tej pory próbowaliśmy uporać się sami lub baliśmy się z nimi zmierzyć. Czas walki i stawania w prawdzie, czas w którym Jezus dotknął wielu naszych ran… i uleczył je!
Pierwszym owocem tych rekolekcji było nasze przystąpienie do Krucjaty Wyzwolenie Człowieka. Podjęliśmy również decyzję o podjęciu posługi w Diakoni Ewangelizacyjnej. Mimo, że od oazy minął już jakiś czas nadal mamy serca wypełnione miłością, radością i wdzięcznością za ten święty czas.

Chwała Panu!
Ania i Radek Kurzawscy

 

Przyjechałam na rekolekcje ewangelizacyjne w Legnicy bez większych oczekiwań. Byłam zmęczona szybkim tempem życia i nadmiarem obowiązków, z którymi zmagam się codziennie jako młoda pracująca mama. Chciałam jedynie zostawić za sobą na kilka dni cały mój świat i spróbować spojrzeć na niego z odrobiną dystansu. Tymczasem czas spędzony w Legnicy okazał się jednym z najwspanialszych spotkań z Bogiem oraz z ludźmi, których miałam okazję doświadczyć w swoim życiu duchowym. Niezwykła otwartość i wrażliwość Pary Prowadzącej otworzyła również moje serce i serca pozostałych uczestników. W zasadzie już po kilku godzinach byliśmy gotowi dzielić się ze sobą bardzo intymnymi i często trudnymi kwestiami. Zazwyczaj nie jestem bardzo otwarta w relacjach z nowymi osobami i dlatego myślę, że Duch Święty dał mi na te parę dni gotowość do dzielenia się pewnymi doświadczeniami. On też zapewne sprawił, że już od pierwszych godzin wszyscy czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Program rekolekcji nie był bardzo napięty i dzięki temu mogliśmy wszyscy się lepiej poznać. To właśnie w rozmowach przy kawie czy w czasie różnych przerw najbardziej doświadczyłam obecności Pana Boga. Widziałam go i czułam w innych uczestnikach, w ich spojrzeniach, rozmowach i nieśmiałych gestach. Pan Bóg naprawdę dotknął mojego serca. Dotknął również serca mojego męża i nauczył nas od nowa rozmawiać ze sobą, śmiać się i patrzeć na siebie z miłością. Nie jestem w stanie wyrazić wszystkiego czego udało mi się doświadczyć w tych dniach, ale jestem bardzo wdzięczna Bogu, że nas na nie zaprowadził i nie wyobrażam sobie lepszego scenariusza na majowy weekend. 
 
Ania
 
Chcemy podziękować Panu Bogu, że pozwolił nam przeżyć wspaniałe rekolekcje ewangelizacyjne, na których byliśmy w dniach 1-5 maja 2019 r. w Legnicy. Para prowadząca - Agnieszka i Paweł, animatorzy Edyta i Janusz oraz diakonia muzyczna Małgosia i Grzegorz stworzyli z nas wielką rodzinę wspólnotową. Gdy rekolekcje się skończyły, pytaliśmy siebie wzajemnie, czy to już czas pożegnania, bo tak szybko i owocnie przebiegły te chwile. Przez te kilka dni Jezus utwierdził nas poprzez świadectwa braci i sióstr w wierze, że nas bardzo kocha, zawsze z nami jest i pomaga nam iść naszą drogą życia. Na zakończenie rekolekcji siedzieliśmy obok siebie, a na ołtarzu był sam Chrystus w tabernalulum. Zaczęliśmy modlitwę "Ojcze Nasz", obok mnie siedział mój mąż, a z drugiej strony brat w Chrystusie. Wtedy poczułam ogromne bezpieczeństwo, spokój, miłość i zrozumiałam, że Pan jest i będzie zawsze w moim sercu i moim życiu, jeżeli będę żyła Jego Ewangelią.
 
Pan Jezus kocha nas takimi jakimi jesteśmy. Chwała Mu - Panu!
Bogusia i Janusz