Msm jg

Małe Spotkanie Młodych w Jeleniej Górze 2017 - relacja

Dnia 2.12.2017 w parafii pod wezwaniem świętego Wojciecha w Jeleniej Górze młodzież z diecezji legnickiej wraz z księdzem Przemysławem Supersonem, zgromadziła się na kolejnym już Małym Spotkaniu Młodych.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem zespołu pięciu kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy -  „Semen”, połączonego z modlitwą uwielbienia, którzy poprzez piosenki religijne przybliżyli nam cztery prawa życia duchowego. Nie mogło również zabraknąć pieśni o Maryi, co idealnie wpisało się w temat roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie - „Sługa Niepokalanej”.

Po zakończonym koncercie nie mogło obyć się bez tańców i oczywiście poczęstunku w formie ogniska przy wspólnej zabawie i rzucaniu się śnieżkami. Mokrzy i zmarznięci wróciliśmy do parafialnej „Wojciechówki” na ciepłą herbatkę i pączki. Jak byliśmy już ogrzani i najedzeni, udaliśmy się do kościoła, aby wysłuchać Ksiądz Krzysztof również na koniec konferencji zachęcił wszystkich do codziennego „przykładania ucha do drzwi”, którymi jest Słowo Boże.

Po zakończonej postanowieniem adwentowym konferencji, przy udziale służby liturgicznej, z małego kościoła został przeniesiony Najświętszy Sakrament, przed którym odmówiliśmy wspólnie z rodzicami modlącymi się za swoje dzieci – różaniec. Po nim usłyszeliśmy jeszcze dwa świadectwa: pierwsze – Agnieszki i Macieja o ich drodze nawrócenia i małżeństwie oraz drugie - Igora o jego odwróceniu od nałogu.

W końcu doczekaliśmy się szczytu Spotkania Młodych – Eucharystii, w której uczestniczył ksiądz Robert Bielawski, dawniejszy wikary parafii świętych Erazma i Pankracego. Mszy przewodniczył i wygłosił homilię ksiądz proboszcz Stanisław Bakes, przybliżając nam tym samym tegoroczne hasło roku duszpasterskiego, które brzmi „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” oraz przytaczając słowa Jana Pawła II: „Bardziej trzeba człowiekowi świadków niż nauczycieli”. Są to słowa nawołujące do dawania świadectwa i zastanowienia się nad tym, ile osób przez brak jego dawania nie pozna Chrystusa.

Już u schyłku dnia odbył się konkurs biblijno-liturgiczny poprowadzony przez księdza Dariusza Markowicza, a po nim na zakończenie Małego Spotkania Młodych odmówiliśmy wspólnie nieszpory i zostaliśmy rozesłani z poleceniem nieustannego czuwania.

Galeria zdjęć: https://www.flickr.com/photos/oazadl/albums/72157690965796705

Tekst: Weronika Siwińska
Zdjęcia: Natalia Maćków