Ddw lubin 2017 008

Diecezjalny Dzień Wspólnoty w Lubinie 14.10.2017 - relacja

W sobotę 14.10.2017 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie, odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty. Obecne na nim były osoby formujące się w dwóch głównych gałęziach Ruchu Światło-Życie - w gałęzi młodzieżowej jak i Domowym Kościele. Uczestnicy zebrali się o 9:00 w auli salezjańskiego LO, gdzie nastąpiło zawiązanie wspólnoty. Następnie moderator diecezjalny ks. Jacek Wojeński wygłosił konferencję na temat służby.

O godz. 10:00 wszyscy uczestnicy zostali przydzieleni do małych grup, na których po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, dzielili się ze sobą swoimi refleksjami.

Po powrocie do auli nastąpiła Godzina Świadectw. Przedstawiciele poszczególnych Oaz opowiadali o tym, jak Pan działał w ich życiu podczas oraz po zakończeniu wakacyjnych rekolekcji.

O godz. 12:00 wszyscy zgromadzili się w kościele na Mszy Św. Po nakarmieniu duszy chlebem eucharystycznym, uczestnicy udali się z powrotem do budynku szkoły, aby nakarmić swoje ciała przygotowanym posiłkiem.

 

Świadectwo

Na Diecezjalny Dzień Wspólnoty niezbyt chętnie chciałam jechać. Między innymi ze względu na dużą ilość nauki w tym czasie. W ostatniej chwili chciałam się wycofać. Jednak bardzo się cieszę, że pojechałam, ponieważ w tym dniu niesamowicie doświadczyłam wspólnoty między młodzieżową gałęzią Ruchu Światło–Życie a rodzinną - Domowym Kościołem. Podczas spotkań w grupie dzieliliśmy się fragmentem z Ewangelii według świętego Marka (Mk 10, 35-45) opowiadając o własnych przeżyciach i doświadczeniach z rekolekcji oraz ich owocach, co było niezwykle budujące. Na pewno takie wyjazdy to niesamowite doświadczenie działalności Boga przez ludzi. Chwała Panu!

 

Galeria zdjęć: https://www.flickr.com/photos/oazadl/albums/72157687611940370

Relacja: Paweł Wasilewski
Świadectwo: Weronika Siwińska
Zdjęcia: Michał Sośnicki, Karolina Gławdecka