Dsc 1381

DDWD 2017 - relacja

Już po raz drugi 25 listopada 2017 roku członkowie naszych diakonii spotkali się na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych w Kowarach.

Rozpoczął się on wspólnie wyśpiewaną Jutrznią. Był również czas na osobiste spotkanie ze Słowem Bożym w Namiocie Spotkania.

Ważnym momentem było spotkanie w grupach, podczas których zastanawialiśmy się nad wymaganiami życia wewnętrznego i wspólnotowego diakonii Ruchu Światło – Życie. Był to moment weryfikacji własnego życia, na ile pewne praktyki np. Namiot Spotkania, Eucharystia, nowa kultura czy pogłębianie wiedzy religijnej  są obecne w moim życiu, a które z nich są przeze mnie zaniedbywane.

W centrum DDWD była oczywiście Eucharystia, którą celebrowali ks. Jakub Bochyński – diecezjalny moderator Diakonii Wyzwolenia, ks. Ryszard Wołowski – diecezjalny moderator Domowego Kościoła oraz ks. Dariusz Iżykowski SDB. W czasie homilii ks. Jakub mówił o perspektywie wiary, która zmienia bardzo wiele. Wiara zmienia perspektywę śmierci i życia. Przypomniał nam wszystkim, że niebo jest dla wszystkich i powinniśmy myśleć o nim już teraz. Dlatego trzeba stawiać sobie pytanie: czy żyję w przyjaźni z Bogiem? Jaki to ma wpływ na moje życie małżeńskie czy kapłańskie?

Wszystko zakończyło się wspólnym obiadem. Był to czas owocny, bo tam gdzie gromadzi się wspólnota, by się razem modlić, rozmawiać ze sobą i po prostu być ze sobą, tam zawsze są owoce. Kto był ten wie, a kto nie był niech żałuje ;)

Galeria zdjęć: https://www.flickr.com/photos/oazadl/sets/72157689530650601/with/39039051511/

Tekst: Agnieszka Brożyna
Zdjęcia: Justyna Włodarska, Jarosław Bochyński