20191123 114935 oaza2

DWDD w Częstochowie - relacja

W minioną sobotę - 23.11.2019 r. w Częstochowie przeżywaliśmy Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych.

Podczas konferencji oraz spotkań w  grupach rozmawialiśmy na temat: "Ekologia integralna - nowe wyzwanie dla Ruchu". Inspiracją do podjęcia tego tematu były treści zawarte w Encyklice papieża Franciszka: "Laudato si".

W grupach diakonijnych dzieliliśmy się,  jak zazwyczaj, doświadczeniami z posługi w poszczególnych diecezjach. W tym czasie spotkanie miał także krąg filialny skupiający pary diecezjalne Domowego Kościoła z wszystkich 9 diecezji naszej filii. Był to także czas powierzenia wszystkich spraw Ruchu Matce Bożej, naszej Pani i Królowej. 

Uroczystą liturgię sprawowało siedmiu moderatorów diecezjalnych Ruchu Światło-Życie naszej filii. Naszą diecezję reprezentowała para diecezjalna DK - Katarzyna i Adam Turkuewicz, para moderatorska Diakonii Wyzwolenia - Józef i Irena Giniowiec oraz para odpowiedziałna za Diecezjalną Diakonię Oaz Rekolekcyjnych - Jolanta i Jarosław Bochyńscy.

Był to czas na rozmyślania i osobiste spotkanie z Panem w Namiocie Spotkania. Nie brakowało też serdecznych rozmów i radosnego doświadczenia wspólnoty.

Moderator filialny - ks. Ryszard Piętka zaprasza na następne spotkanie 28.03.2020 r. Życzył również owocności w posłudze i czujnego, roztropnego korzystania z zasobów ziemi i dobra wspólnego. Liczymy na obecność naszego moderatora w wiosennym spotkaniu diakonii diecezjalnych.

 

Tekst: Jolanta Bochyńska